image

Tercih fuarı sona erdi

Üniversite yaşamı ve bölümler konusunda aday öğrencileri bilgilendirmek amacıyla 19-22 Temmuz tarihleri arasında ODTÜ Tercih Fuarı düzenlendi.

Taylan Ozan Ceyhan 27-04-2018

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla aday öğrencileri tercih telaşı sardı. Üniversite yaşamı ve bölümler konusunda aday öğrencileri bilgilendirmek amacıyla 19-22 Temmuz tarihleri arasında ODTÜ Tercih Fuarı düzenlendi. KKM’de düzenlenen fuara yoğun katılım söz konusuydu.

Tanıtım görevlileri, Kuzey Kıbrıs Kampusu ve temel fen bilimleri bölümleri hakkındaki tabuların gittikçe yıkıldığını ve ilginin önceki yıllara göre daha fazla olduğunu aktardı.

Ancak sosyal bilimler bölümleri hakkında konuşan tanıtım görevlileri; öğrencilerin, bölümlerin akademik ortamından ziyade iş imkanları hakkında endişeli olduğunu, oysa üniversitelerin meslek yüksek okulu gibi görülmemesi gerektiğini söyledi.

Aday öğrenci Merve Nisa Koç, ODTÜ’nün her lise öğrencisinin kalbinde yattığını dile getirdi. Bir başka aday öğrenci Büşra Büyükgebiz ise “ODTÜ, eğitim kalitesini mezunlarıyla kanıtlamış bir üniversite, bu yüzden ODTÜ’de okumak istiyorum” şeklinde konuştu.

image

Taylan Ozan Ceyhan

Siyaset bilimi öğrencisi. Anlatılan senin hikayendir!

0 Yorum

Yorum ekleyebilirsiniz